Moje prawie 8 miesięczne dziecko, nie podnosi samo główki. Co robić?

Dziecko w tym wieku, samo dobrze trzyma główkę. Powinno siedzieć, bez podpierania.
Proszę nie wkładać dziecka do chodzika, ortopedzi dziecięcy go nie polecają. Nie zmuszać dziecko do chodzenia, tym bardziej, że jeszcze samo nie trzyma główki.
Ośmio – miesięczne dziecko samo siedzi, trzyma prosto plecki i równocześnie bawi się zabawkami. Gdy siedzi na kocu na podłodze, próbuje raczkować, najpierw do tyłu, później do przodu. Najczęściej dzieci w tym wieku, same stoją w łóżeczku, bawiąc się. Potrafi chwytać zabawki 3 palcami, ogląda je i śmieje się. Mamy dzieci, w 8 miesiącu życia, próbują sadzać swoje pociechy na nocniku. Dzieci  w tym wieku, umieją wstawać w łóżeczku po drabince, oraz przejść z pozycji raczkowania, czy pozycji leżącej, do pozycji siedzącej. Krzyczą i gaworzą głośno. Czasami dzieci przemieszczają się na pupie i ugiętej nóżce. Dużo już rozumieją i potrafią manipulować rodzicami. Ośmio miesięczne dziecko,nie chce już leżeć spokojnie na pleckach, tylko podnosi się i próbuje  wstawać. Szybko może spaść z tapczanu, gdy nie jest dobrze zabezpieczone. Potrafi w rączce, trzymać kubek ,,niekapek”.

Oczywiście rozwój każdego dziecka jest inny. Do każdego dziecka należy podejść indywidualnie. Jednak maluch, w tym wieku, powinien wykonywać większość z przedstawionych czynności.

Jeśli jednak, rodziców cokolwiek niepokoi, w zachowaniu swego dziecka, powinni udać się z maluchem  do lekarza pediatry, który zapewne poleci skonsultować dziecko z odpowiednim lekarzem specjalistą.