Jak zwiększyć laktację? Synek robi zielone kupki.

Jest kilka sposobów na zwiększenie laktacji. Zielone kupki u dziecka,  bez śluzu, to też nie problem.

Stres, nerwy, przygnębienie, strach przed utratą pokarmu, może być przyczyną zmniejszonej ilości laktacji. Około 3-4 miesiąca życia dziecka, na skutek zmian hormonalnych dochodzi do tzw. kryzysu laktacyjnego.  Trwa on kilka dni. W tym czasie dziecko domaga się więcej pokarmu, a w piersiach jest go mniej. Należy malca częściej przystawiać do piersi. Prawie zawsze, mniej ściąga się pokarmu laktatorem, niż wyssie dziecko.

Jest kilka sposobów na zwiększenie laktacji:

Gdy mama nie ma mleka w piersiach, nic złego się nie stanie maluchowi, jak będzie raz czy dwa razy dokarmiony mlekiem modyfikowanym. Aby nie zaburzyć dziecku odruchu prawidłowego przystawiania się do piersi, mleko modyfikowane można podać malcowi kieliszkiem, łyżeczką. Lepiej dziecko dokarmić, nie głodzić go.

Jeszcze tylko kilkanaście dni i jedno karmienie można zastąpić dodatkowym pokarmem.

Gdy maluch wypija, tylko mleko pierwszej fazy, jego kupki pozostawione na powietrzu będą przybierały kolor zielony. Nie ma się czym martwić.  Chyba, że kupki będą ze śluzem. W tym wypadku, koniecznie skontaktować się z lekarzem pediatrą. Prawidłowo przystawiać malca do piersi. Dziecko na jedno karmienie powinno wyssać mleko pierwszej i drugiej fazy.

Gdy maluch ma wzdęcia radzę przyglądnąć się swojej diecie. Proszę ograniczyć mleko i przetwory mleczne. Białko można zastąpić mięsem lub rybami. W menu, nie mogą znaleźć się produkty smażone, tłuste, wzdymające.