Chcę nauczyć moje 9 miesięczne dziecko karmienia z butelki przez smoczek. Proszę o radę?

Jeśli dziecko nie chce jeść z butelki, to nie można go do tego zmuszać. 9-miesięczne dziecko świetnie poradzi sobie z jedzeniem, podanym w miseczce lub na specjalnym talerzu. Płyny (mleko) może pić z kubeczka. Dzieci w tym wieku, uczą się samodzielności, i to, że samodzielnie coś zrobią, cieszy ich bardzo.

Czasami dzieci podczas podawania butelki z pokarmem maja odruch wymiotny. Niektóre dzieci są uczulone, na składniki zawarte w smoczku i organizm sam odrzuca przyjmowanie pokarmów przez smoczek.

Jeśli maluch nie ssał do tej pory smoczka, będzie miał prawidłowy zgryz i rozwój żuchwy. Czyli są też pozytywne strony, odrzucenia przez niego smoczka i butelki. Nie będzie nosił w przyszłości w jamie ustnej, drogich aparatów korygujących.

Kaszki, zupy, czy drugie danie, dziecku można podawać łyżeczką. Początkowo wiele pokarmu będzie znajdowało się na podłodze, ale z biegiem czasu, maluch świetnie będzie sobie radził z jedzeniem łyżeczką a nawet widelcem. Rodzice z tego powodu będą dumni.

Jeśli dziecko jest jeszcze karmione piersią, należy pamiętać, że mleko matki zmienia się zależnie od pory dnia, w czasie jednego karmienia. Skład mleka kobiecego ściśle dostosowuje się do wieku dziecka.

Jeśli maluch nie jest karmiony piersią, mleko modyfikowane może wypić przez kubek ,,niekapek”.

Nie zmuszajcie dziecka do jedzenia z butelki przez smoczek, jeśli tego nie chce.