Co zabrać do porodu do szpitala?

Już zbliża się data twojego porodu. Jesteś trochę nerwowa i boisz się, że nie zdążysz na czas. Spokojnie, na 3-4 tygodnie przed spodziewaną datą narodzin twego maleństwa spakuj torbę z rzeczami, które powinnaś zabrać do porodu do szpitala.

Na pewno już wiesz, w jakim szpitalu chcesz rodzić i jakie obowiązują w nim zasady. Dowiedziałaś się też, co powinnaś zabrać do szpitala dla siebie i dla maleństwa. Może maluszek będzie ubrany w szpitalne rzeczy. Także dla ciebie może będzie przygotowana koszulka do porodu. Powiemy ci, które rzeczy są niezbędne na sali porodowej i po porodzie. Gdy będziesz wiedzieć, co ci będzie potrzeba, usiądźcie razem z partnerem i przygotujcie torbę do porodu.

Dokumenty do porodu

Poniżej podajemy jakie dokumenty musisz zabrać do szpitala:

Dobrze by było, abyś powyższe dokumenty nosiła w torebce przy sobie, bo nie wiadomo, czy jak będziesz na zakupach nie odpłyną wody płodowe lub nie pojawią się skurcze porodowe. I zazwyczaj wtedy trudno o dokumenty, które są niezbędne w szpitalu. 

Co zabrać do porodu do szpitala?

Co powinnaś spakować do torby dla siebie do szpitala:

Oto, co powinnaś zabrać dla siebie po porodzie:Lista rzeczy do szpitala

Jeśli czegoś zapomnisz, to nie koniec świata, mąż, lub ktoś z rodziny, ci doniesie. Gdy twój pobyt w szpitalu przedłuży się z różnych powodów, możesz mieć przy sobie radio.

Musisz koniecznie się dowiedzieć, jakie rzeczy potrzebne będą dla twojego dziecka. Powinnaś zabrać:

Musisz sprawdzić, czy w twoim szpitalu dziecka będzie ubrane w ciuszki szpitalne. Jeśli nie, to przygotuj:

Musisz też spakować ubrania dla ciebie i dziecka przy wypisie ze szpitala. Zazwyczaj mężowie są tak podekscytowani, że czegoś zapominają, albo przywożą rzeczy niepotrzebne. Jeszcze przed porodem musicie wspólnie ustalić, co jeszcze trzeba zabrać ze sobą lub co ma dowieźć mąż.

Torba z rzeczami

Może uczestniczyliście w zajęciach szkoły rodzenia i położna prowadząca zajęcia podała wam listę rzeczy, które będą wam niezbędne w tym bardzo wielkim i ważnym wydarzeniu.

Najczęściej w szpitalach w Polsce są sale wieloosobowe i zabieranie dużych walizek czy toreb podróżnych nie jest wskazane.

Można je zostawić, jak sugerują niektórzy pod łóżkiem, ale panie sprzątające nie mają czasu na nie uważać, czy je ciągle przesuwać przy sprzątaniu i najczęściej są one przesuwane za pomocą mopa, na którym są na pewno różnego typu bakterie szpitalne, które później przywozisz do swojego domu. Nie jest to higieniczne, a po drugie, dlaczego masz do domu przynosić zarazki szpitalne.

I tak partner czy mąż, gdy cię odwiedzi w szpitalu, może donieść potrzebne rzeczy dla ciebie czy maleństwa. Będziesz wtedy bezpiecznie się czuć w domu.

Gdy zamierzasz rodzić rodzinnie, zapytaj, co ma ze sobą wziąć partner. Jedne oddziały wymagają od partnera specjalnego ubrania, które najczęściej możesz kupić w sklepie medycznym, inne wymagają zamiennych butów dla partnera. Musisz to sprawdzić przed porodem.

Mąż ma 2 dni urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia się dziecka i może w tym czasie zameldować malucha. Na zameldowanie dziecka macie 2 tygodnie od czasu urodzenia.

Lista rzeczy do szpitala w formacie pdf do wydruku: Rzeczy do szpitala