Jak zmniejszyć laktację?

Czasami maluchy, które nie są stopniowo, odstawiane od piersi zachowują się tak, jak opisałaś. Trzymają się spódnicy mamy, nie pozwalają skorzystać jej z toalety, nie mówiąc o tym gdy widzą, że mama ubiera się i ma zamiar wyjść. Taki okres trwa różnie, czasami nawet dość długo.

Karmiłaś synka przez dość długi okres czasu, nie obwiniaj się z powodu odstawienia go od piersi. Synek jest już dość duży i po czasie przestanie się tak zachowywać.

Jeśli masz w piersiach pokarm i wiesz, że go nie przybywa, piersi nie są tkliwe i nabrzmiałe, możesz taki stan zostawić. Czasami objawem następnej ciąży jest brak mleka w piersiach, nawet po 3 latach. Ale gdyby piersi były twarde, wyczuwałabyś bolesne guzki, musisz udać się do lekarza. Przepisze Ci leki, które pozwolą Ci szybciej uporać się z tym problemem.

Aby zmniejszyć laktację pij napar z szałwii, nawet do 3 szklanek dziennie. Również napar z mięty pomoże zmniejszyć laktację. Piersi okładaj zimną, zmiażdżoną kapustą. Zgrubienia w piersiach rozmasuj, ale bardzo delikatnie. Proces hamowania laktacji domowymi sposobami trwa długo. Natomiast leki przepisane przez lekarza, hamują laktację w 2-3 tygodnie. Obecnie w aptekach są dostępne, bezpieczne leki. Musisz sama zdecydować, jaki sposób będzie dla Ciebie najlepszy.

W czasie blokowania laktacji, nie powinno się ściągać pokarmu, gdyż piersi nadal go będą produkować, chyba, że masz zgrubienia to rozmasuj lekko.

Nasze babcie aby zlikwidować pokarm, robiły na piersi,okłady ze spirytusu, bandażując je.

W razie jakichkolwiek dolegliwości ze strony piersi, zgłoś się do lekarza.