Moja roczna córeczka je tylko jogurty i chrupki. Pije mleko. Co robić?

Czasami zdarza się, że po podaniu dodatkowych witamin, maluch nie chce jeśc. Najczęściej jest to nie długi okres czasu, i później dziecko je, jak przed podaniem witamin. Dobrze, że dziecko pije mleko i zjada jogurty. Jeśli chodzi o podawanie mu chrupek, to nie radzę ich podawać, zawierają dużo  polepszaczy i innych substancji chemicznych, niezdrowych dla tak małego dziecka. Gdy córka zje chrupki, które są bardzo kaloryczne, to nie chce jeść innych produktów, które przygotuje dla niej mama.
Rocznemu dziecku można już zaproponować inne, zdrowe potrawy. Na talerzu można ułożyć z potraw słoneczko, pajaca lub coś innego. Talerz ładnie przyozdobić, wtedy dziecko podane danie, zje z chęcią. Dziecko może jeść często, ale w małych ilościach. Można kanapkę podzielić na małe części. Do popicia spróbować córeczce podać wodę. Sprzyja aura pogodowa, proponuję udać się z dzieckiem,  na dłuższy spacer, czy pozwolić małej nieco dłużej, na  zabawę w piaskownicy. Może maluszek chce nakarmić swoją ulubioną zabawkę. Początkowo część jedzenia spadnie na podłogę, ale z czasem to się zmieni. Czasami dzieci mają okresy większego apetytu,następnie przez kilka dni potrafią, prawie nic nie jeść.

Jeśli chodzi o słaby przyrost wagi ciała, to nie zawsze dzieci muszą mieć wagę książkową. Do każdego malca należy podejść indywidualnie.

Jednak gdyby rodzice zauważyli u dziecka niepokojące objawy, powinni udać się  do lekarza, by wykluczyć zaczynające się, ewentualne nieprawidłowości zdrowotne.