Jak zwiększyć laktację?

Urodziłam wcześniaka w 28 tyg. W tej chwili przebywa na intensywnej terapii noworodka. Ściągam pokarm co 3 godziny od 3 tygodni i mam go niewiele, około 20 ml, a mały w tej chwili zjada już około 25 ml. Nie wiem co mam robić, bo mam go strasznie mało, jak na potrzeby malca. Bardzo proszę o poradę ,co mam robić, żeby mieć więcej pokarmu. Nie chciałabym żeby dostawał mleko sztuczne, tylko moje, ale co tu zrobić ? Kupiłam herbatkę na laktację, pije 1 dziennie, bo podobno wiecej nie wolno żeby mały nie miał kolek, ściągam laktatorem ze względu na to, że mały jest w szpitalu w inkubatorze i dostaje jedzonko rurką.

 Odpowiedź specjalisty:

Zmniejszona ilość pokarmu u mam, które urodziły dziecko przedwcześnie zdarza się dość często. Powodem jest przede wszystkim stres. Piszesz, że twój maluszek ma 3 tygodnie, a około 3 tygodnia po porodzie może wystąpić kryzys laktacyjny. Wtedy to ilość pokarmu zmniejsza się.

Jest kilka sposobów zwiększenia laktacji. W tym celu powinnaś:

Przede wszystkim myśl pozytywnie o karmieniu piersi, uwierz w to, że ci się uda. Wyobrażaj sobie, że masz dużo mleka i że maleństwo ciebie potrzebuje dla dobrego rozwoju.