Masz problem ?
zapytaj o pomoc ekspertów
Powrót przyuczenia dziecka, do ssania piersi jest możliwy. Wymaga to jednak cierpliwości, czasu i poświęcenia ze strony rodziców. Zależy to miedzy innymi od czasu karmienia dziecka butelką. Inny jest mechanizm ssania pokarmu przez butelkę a inny z piersi. Dziecko podczas ssania piersi, inaczej otwiera buzię, układa wargi oraz język.
Z piersi mleko leci wolniej. Maluch musi się napracować, aby zaspokoić głód. Z butelki pokarm leci szybciej, i zaspokojenie głodu nie wymaga od malca dużego wysiłku.
Przede-wszystkim należy zwrócić uwagę na technikę przystawiania dziecka do piersi.
Należy w tym celu:
Brodawką sutkową drażnić usta dziecka. Gdy maluch otworzy szeroko buzię, szybkim zdecydowanym ruchem nałożyć pierś na buzię dziecka.
Należy upewnić się, czy cała buzia dziecka jest wypełniona piersią. Koniec brodawki sutkowej powinien, znajdować się na granicy podniebienia miękkiego i twardego dziecka. Część otoczki piersi powinna znajdować się w buzi dziecka. Górna i dolna warga dziecka mają być wywinięte na zewnątrz. Nosek i bródka dziecka winny dotykać piersi.
Aby mleka było w piersiach więcej można je stymulować. 3-4 razy dziennie wyciągać brodawki sutkowe przez około 3-4 minuty, następnie zrobić sobie przerwę i znów przez 3-4 minuty stymulować brodawki. Czynność tą powtarzać przez około pół godziny, kilka razy dziennie.
Spróbować zmienić pozycje przystawiania dziecka do piersi. Najlepiej sprawdza się tu pozycja ,,spod pachy”.
Trzy miesięczne dziecko zaczyna interesować wszystko, co znajduje się wokół. Należy wyłączyć głośną muzykę, zamienić ja na bardziej spokojną.
W czasie karmienia w pokoju, nie powinno znajdować się dużo osób, które rozpraszałyby uwagę dziecka.
Można karmić dziecko chodząc.
Czy maluch znowu będzie chętny do ssania piersi zależy od: