Sposoby na ulewanie noworodka po karmieniu.

Zauważyłaś, że twoje dziecko ulewa po karmieniu. Nie martw się tym, gdyż prawie każdemu dziecku zdarza się ulać pokarm po jedzeniu, zarówno po karmieniu piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. 

Najprawdopodobniej wynika to z niedojrzałego przewodu pokarmowego noworodka. Zdarza się również, że dziecko po prostu za dużo zjadło.

Gdy twoje dziecko ulewa po każdym karmieniu, zaraz po tym jak odstawia się je od piersi, podnieś go do góry i połóż na ramieniu, aby mu się odbiło. Gdy dziecku się odbije, nie układaj go płasko na pleckach. Unieś jego tułowie pod kątem około 30 stopni. Pod głowę maluszka podłóż kocyk lub małą poduszkę i spróbuj go położyć na prawym boku. Postaraj się także zmniejszyć ilość wypitego pokarmu przez dziecko. Po prostu karm dziecko częściej, ale w mniejszych ilościach.

W walce z ulewaniem, pediatrzy czasem zalecają zagęszczanie mleka zagęstnikiem (Bebilon, Nutrion). Preparaty te są dostępne w aptekach na wyraźne polecenie lekarza. Stosuj ten preparat zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

W przypadku, gdy karmisz dziecko sztucznie, w porozumieniu z lekarzem zmień mieszankę na końcówkę AR np. Bebilon AR. Gdy to nie pomaga, ponownie zgłoś problem lekarzowi, aby postarał się zaradzić sytuacji. Najprawdopodobniej, dziecku zostaną przepisane preparaty farmakologiczne, które zapobiegają ulewaniu.