Grzybicze zapalenie pochwy w ciąży.

Fizjologiczna wydzielina pochwy w zależności od trymestru ciąży jest inna. Zazwyczaj ma ona konsystencję bezbarwną, lekko kłaczkowatą. W ciąży ze względu na zmiany hormonalne, oraz zwiększoną produkcję progesteronu, wydzielina trochę różni się od fizjologicznej. Zwiększona jest też, ilość wydzieliny z pochwy. Pochwa kobiety ciężarnej, jest bardziej narażona na zapalenia.

Oto kilka czynników, które mogą powodować zapalenie pochwy:

Najczęściej zapalenie pochwy wywołane jest przez grzyby.

Pierwszym objawem zapalenia pochwy jest świąd i zaczerwienienie sromu. Następnie pojawiają się białe, serowate, niekiedy bardzo obfite upławy.

Grzybicze zapalenie pochwy w ciąży jest niebezpieczne. Nie leczona grzybica, w początkowym okresie ciąży może doprowadzić nawet do: poronienia.  W późniejszym okresie ciąży, może doprowadzić do:

Grzybicę pochwy w początkowym stadium, łatwo się leczy. Jednocześnie powinno się leczyć też, partnera kobiety. Najczęściej stosuje się, tabletki, kremy, żele dopochwowe. Dodatkowo zalecane jest podmywanie się preparatem ,,Tantum Rosa”. Leczenie trwa około dwóch tygodni.

Nigdy nie wolno leczyć zapalenia pochwy ,,na własną rękę”. Nie należy również przemywać sromu preparatami na bazie spirytusu. Polecane jest używanie do higieny osobistej szarego mydła.

Najlepszy sposób leczenia grzybicy w ciąży, zaleci lekarz opiekujący się kobietą ciężarną.